אודות​ גונן ברלב

טכניקה לשיפור הנשימה בעזרת נגינה

גונן ברלב (46. נשוי +2), הוא מטפל בטכניקה לנשימה בעזרת נגינה. 

בשנת 99' סיים גונן את הכשרתו במכון וינגייט כמדריך יוגה ולמד את שיטות הנשימה של היוגה.

במהלך טיול התאהב גונן בדיג'ירידו (דיג') - כלי הנשיפה של ילידי אוסטרליה והפך לאמן לייצור דיג'.

לאחר שהבחין שבעיות הנשימה מהן סבל נעלמו בעקבות נגינתו החל לבצע מחקר בנושא.

בעזרת שיתוף פעולה עם בי"ח תל השומר גונן פיתח תרגילי נשיפה המסייעים בבעיות נשימה שונות לאנשים הסובלים מנחירות, אסטמה, אלרגיות, COPD ומחלות אחרות הקשורות לנשימה.

כיום גונן מעביר סדנאות והדרכה לנשימה נכונה בצורה חוויתית ומהנה בבי"ח תל השומר ובאופן פרטי. 

הכנת כלי נגינה וסדנאות:

גונן ברלב מנגן, מייצר ועושה סדנאות בדיג'רידו (didgeridoo) מאז שנת 1999. את הדיגרידו הוא פגש במהלך פסטיבל המחול בכרמיאל באמצע שנות התשעים והחל לנגן בו במהלך טיול בשנת 1997. כאשר חזר לארץ ישראל החל לייצר דיג'רידו מבמבוק ואגבה ובמשך כ 6 שנים הציג את יצירותיו לציבור הרחב במדרחוב נחלת בנימין.​יצירותיו של גונן ידועות באופיין המיוחד ובהיותן ידיותיות לנגן ולסביבה.

 

את הבמבוק גונן קוטף פה בארץ ובעזרת טיפול באש ובשמן כאשר הבמבוקים עדיין רטובים הם מתחזקים ועומדים בשינוי מזג האויר בארצנו. הדידג' מאגבה המיוצרים מעמוד הפריחה של שיח האגבה נאספים רק לאחר שהשיח מת וכך הופך ממפגע תברואתי שמקומו בפח הזבל לדידג'רידו איכותי.

 

בנוסף להיותו ממחוזר הדיג' מעובד בחומרים ידידותיים לסביבה ולמשתמש, ניתן למצוא אצל גונן דיג'רידו המעובדים בעזרת שמן מיוחד או בלכה על בסיס מים בלבד. במקרים של הזמנות מיוחדות ניתן לעשות דיג'רידו מלכה על בסיס פוליאוריטני או דו רכיבי.​בשנים האחרונות עקב ביקוש הולך וגדל עושה גונן ברלב הפעלות וארועים לילדים, נוער ומבוגרים. הפעלה מרתקת על מקומות רחוקים, אנשים מיוחדים וכלי נגינה מעולמות אחרים.

 

מ: 2007 מייצר גונן את החלילים אינדיאנים(חליל האהבה) וניתן לרכוש את החליל במגוון רחב של עצים קשים ורכים כאשר החליל מכוון לפי סולם ותווים. גם  החלילים משולבים במופעים ובהפעלות.

 

 

בדוכן של גונן ברלב, האיש, הלב והדידג'

אחד הפסטיבלים היפים שיצא לי להיות ולהנחות בהם,תודה.

ממליצה ב-חום להכין דידג' עם גונן, וגם ללמוד עימו, כל כך שמחתי להכיר אותך. תודה.

שירי גורפינקל - מסעות בקול Voice Journeys